ESA otworzyła nowy magazyn artykułów chłodzonych

9.5.2014

Otwierając nowy chłodzony magazyn, ESA zamknęła łańcuch logistyczny obrotu towarami chłodzonymi w Republice Czeskiej własnymi środkami.

Od 1999 r. ESA świadczy wiele usług 3PL klientom w segmencie towarów chłodniczych, głównie żywności opartej na transporcie chłodniczym FTL. Szczególnie wyjątkowa jest dystrybucja produktów chłodniczych do klientów końcowych na niezależnym rynku (ESA obsługuje ponad 3000 punktów końcowych w całej Republice Czeskiej, a w postaci kawałka, kartonu, palety lub pełnego załadunku wykonuje około 22 000 zamówień miesięcznie). Transport, w tym przeładunek przeładunkowy, realizowany jest przez znaczną większość zasobów własnych, ale w ubiegłym roku dzierżawa magazynu centralnego chłodzonego przez ESA została wynajęta zewnętrznym wykonawcom. Jednak wzrost wolumenów w tej działalności logistycznej dla ESA oznaczał potrzebę własnego schładzania.
 
Decyzja o wdrożeniu chłodzonego magazynu została podjęta w sierpniu 2013 roku, a wdrożenie trwało do końca listpada. Aktualnie magazyn jest w pełni funkcjonalny. Chociaż ESA posiada wieloletnie doświadczenie z przechowywaniem towarów suchych, trzeba było zmodyfikować magazyn i dostosować do niektórych procesów magazynowych w tym WMS w celu zwiększenia efektywności magazynowania i obchodzenia się z chłodzonego towaru, w tym szybkiego produktów poruszających się z masą kalibracją (średni obrót przechowywanych towarów wynosi 10 dni).
 
Schłodzony magazyn znajduje się w obszarze Prologis D1 w Jažlovice w dwóch oddzielnych sekcjach, które zostały utworzone przez przebudowanie oryginalnego magazynu suchego z dwoma niezależnymi jednostkami chłodniczymi. To rozwiązanie pozwala zwiększyć liczbę przechowywanych towarów lub samodzielnie kontrolować temperaturę w dwóch sekcjach lub łączyć je. Całkowita powierzchnia chłodzonego magazynu wynosi 6000 m² i mieści 5700 miejsc paletowych, a także obszar usług VAS. Temperatura jest kontrolowana we wszystkich obszarach przechowywania w zakresie 4 - 6 ° C. Tutaj przechowywane są podstawowe mleko i żywność mięsna, ale można też wykorzystać świeżą strefę, na przykład do owoców i warzyw. Do dyspozycji jest 12 ramp. Dzienna pojemność dla ruchów IN i OUT wynosi ponad 2000 palet dziennie.
 
Podczas modyfikacji i instalacji chłodzenia w istniejącym magazynie uwzględniono również kwestie środowiskowe, np. Cały magazyn jest wyposażony w oświetlenie LED. Magazyn spełnia także w krótkim czasie wymagane standardy weterynaryjne, standard IFS i standard AIB.
 
Wystarczająca pojemność nowego chłodzonego magazynu, w tym możliwości transportowe, jest szansą na zwiększenie liczby obecnych klientów ESA, a także nowych podmiotów wchodzących do tej usługi.


Editorial system WebEditorial - NETservis s.r.o. © 2019

     Mapa strony      RSS service      XML Sitemap