Kluczowe elementy nowego bloku w Kozienicach dotarły na budowę - film

12.10.2015

Kluczowe elementy nowego bloku w Kozienicach dotarły na budowę - film Po ponad dziesięciodniowej podróży z portu w Gdyni na budowę nowego bloku elektrowni w Kozienicach dotarł ważący 460 ton stojan generatora. Aby móc go przetransportować do naszego kraju, musiały przyjechać z Austrii specjalne wagony kolejowe.

By przewieźć ten, prawdopodobnie najcięższy w tym roku w Polsce ładunek, Hitachi Transport System, we współpracy ze swą spółką córką czyli naszą ESA Logistika odpowiada za transport wszystkich części generatora i turbiny. Musieliśmy nie tylko uzyskać szereg specjalnych nawet jak na transport ponadnormatywny zezwoleń, ale również sprowadzić z Austrii specjalne wagony kolejowe typu "Schnabel car", pozwalające na transport ładunków skupionych o wadze do 500 ton.

Stojan zawieszony między dwoma ramionami dźwigowymi wagonów "Schnabel car", ze względu na swój ciężar i wymiary pokonał, zgodnie z planem, w ciągu 10 dni trasę z Gdyni do stacji Świerze Górne drogą okrężną przez Kościerzynę, Czersk, Nakło nad Notecią, Gniezno, Jarocin, Ostrów Wielkopolski, Zduńską Wolę, Mikołajów i Radom Wschodni. Ze stacji Świerze Górne, również torami, stojan został przewieziony bezpośrednio na plac budowy, wjeżdżając do budynku maszynowni, gdzie nastąpił jego montaż. 

Stojan, którego producentem jest Mitsubishi Hitachi Power System, przypłynął do portu w Gdyni w połowie czerwca z fabryki w Japonii. Jego produkcja trwała ponad rok, a transport morski z Japonii do Polski dwa miesiące. Stojan generatora waży 460 ton, jego długość to 14,5 metra, a średnica to ponad 4 metry. Wraz z wirnikiem, który w zeszłym tygodniu przypłynał do portu w Gdyni, tworzy generator będący jednym z najważniejszych elementów wyposażenia nowego bloku o mocy 1075 MW. 

Niesamowitą podróz można obejrzeć tutaj: 
www.youtube.com/watch

 


Editorial system WebEditorial - NETservis s.r.o. © 2019

     Mapa strony      RSS service      XML Sitemap