Najtrudniejsza rzecz, jaką ESA wykonała w 2017 roku to...

21.2.2018

Najtrudniejsza rzecz, jaką ESA wykonała w 2017 roku to... ...transport ogromnego stojana generatora dla elektrowni Turów o imponującej wadze 330 ton!

Produkcja stojana dla elektrowni cieplnej Turów rozpoczęła się wiosną 2016 r. w Mitsubishi Hitachi Power System w Japonii i zakończyła za rok - wiosną 2017 r. Wtedy własnie zaczęła się podróż naszego stojana z Japonii aż do Polski, którą mieliśmy przyjemność organizować. W czerwcu 2017 r. stojan przetransportowaliśmy bezpiecznie do portu w Gdyni, a w sierpniu przyjechała do niego jeszcze kolejna część (wirnik).

Generator wraz z kontenerem transportowym ważył 330 ton. Załadowaliśmy go na specjalny wagon kolejowy "Schnabel". Z Gdyni do Turowa, podróż koleją może zająć około jednego dnia, ale cały zestaw musiał poruszać się powoli i być pod stałą kontrolą, więc ruch trwał osiem dni.

Należy pamiętać, że mniej więcej rok przed dostarczeniem stojana do portu rozpoczęło się wielkie planowanie operacji przez ESA Logistika w Polsce. W jaki sposób i jakiego rodzaju transportu użyć? Doświadczenia z poprzednich przesyłek do Elektrowni Kozienice i linii kolejowej były dla nas bardzo przydatne. Wszystko się udało, generator przybył bez uszkodzeń i zgodnie z rozkładem jazdy do miejsca przeznaczenia.

Ten i inne projekty logistyczne jakie realizowała nasza ESA pokazały, że my zawsze spełniały oczekiwania naszych klientów. Z przyjemnością oczekujemy dalszych i trudniejszych wyzwań w przyszłości.

 


Editorial system WebEditorial - NETservis s.r.o. © 2019

     Mapa strony      RSS service      XML Sitemap