Nowe życie naszej pierwszej ciężarówki!

13.10.2017

Nowe życie naszej pierwszej ciężarówki! Historię o Feniksie odradzającym się z popiołów traktujemy jako bajkę, ale właśnie taki los spotkał naszą pierwszą esową "ciężarówkę„, która początkowo w 1972 r. była tylko autobusem, a nie „autobusem towarowym”. Przejechała wówczas wiele kilometrów na regularnych trasach do 1989 r. W toku dalszej kariery, już w barwach ESA została przerobiona na "autobus towarowy" - usunięto fotele i zamontowano rufę zawiasową.

W tych pionierskich czasach spółek logistycznych w Republice Czeskiej, autobus służył ESA do 1993 r. Od tamtego czasu nasza ciężarówka jako weteran odpoczywała w garażu ESA, oczekując na swój powrót na trasy. 

Niespodziewanie w tym roku odezwała się do nas spółka transportowa ze Štúrova, która jest w posiadaniu podobnego modelu. Postanowiliśmy zatem włączyć się do projektu przekształacenia naszych dwóch pięknych pojazdów w jeden stuprocentowo oryginalny retro-bus, który w niedalekiej przyszłości powróci na drogi aby wozić turystów i znów dostarczać wszystkim wiele radości.

Zdjecie przedstawia naszą „ciężarówkę” przed załadowaniem i oddaniem jej w ręce Štúrova. Temu wydarzeniu towarzyszyło wielu pracowników ESA, którzy przyszli pożegnać się z naszą pierwszą „ciężarówką”. To był wzruszający moment!


Editorial system WebEditorial - NETservis s.r.o. © 2019

     Mapa strony      RSS service      XML Sitemap