Działalność charytatywna

Dużo piękniejsze od dawania jest dawanie ludziom, którzy naprawdę potrzebują pomocy.

Co to jest Fundusz Charytatywny ESA?

Fundusz Charytatywny został założony przez grupę pracowników ESA Logistika, którzy zdecydowali się regularnie zbierać składki ze swojego wynagrodzenia, w celu udzielania wsparcia ludziom znajdujacym się w potrzebie.

Zrzesza on ludzi, którzy nie są obojętni oraz dbają o dobro innych. Obecnie Fundusz ma wielu aktywnie współtworzących go członków. Firma ESA Logistika przyczynia się do jego rozwoju, przeznaczając wpłaty na rzecz Funduszu.

Jakie są ambicje Funduszu Charytatywnego?

Chcemy być blisko najbardziej potrzebujących i pragniemy udzielać pomocy, którą instytucje publiczne "zaniedbują". Wierzymy, że dzięki temu, potrzebującym będzie lżej w codzinnych zmaganiach z trudniościami jakie niesie im życie. Jesteśmy przekonani, że nawet niewielka ilość pieniędzy może pomóc.

Komu pomógł Fundusz Charytatywny?

2017

Obóz letni Tomášov dziękuje za sponsorowanie pana Romana Pekrta i firmy logistycznej ESA: http://tabor.rs-tomasov.cz/.

  

Matyášek Řepa urodził się, 7 października 2016 roku w Kladnie, jako zdrowe dziecko o wadze 3648 g i o długości 50 cm. Absolutnie nic nie sugerowało, że jego zdrowie stanie się walką o życie. Niestety, po dwóch dniach jego stan zaczął się pogarszać, a Matyášek został zdiagnozowany - choroba serca.

Pierwsza operacja miała miejsce w ciągu 5 dni, tzn. w dniu 12.10.2016. Dalej nastąpiło wiele komplikacji i 4 inne operacje, podczas których jego płuca słabły, w skutek czego Matyáš musiał być podłączony do resuscytatora przez 40 dni. Matyášek z powodzeniem walczył o życie i mimo to, że nie jest zdrowy w 100%, a przed nim jest wiele zabiegów, wszyscy są pełni nadzieji i wdzięczni za każdy kolejny dzień.

2016

Prezenty pod choinkę dla dzieci niepełnosprawnych - każde dziecko chce pięknych świąt Bożego Narodzenia i prezentów pod drzewkiem. Fundusz Charytatywny ofiarował maluchom prezenty świąteczne w wysokości 9.176 CZK, które sprawiły, że przynajmniej na chwilę, na twarzach chorych dzieci, pojawił się szeroki uśmiech.

Truck HELP fundacja - podarowaliśmy prezent w wysokości 50.000 CZK. 

2015

Spójrzmy komu pomogliśmy, w celu złagodzenia trudnej sytuacji życiowej w 2015 roku...

Šimon Plachý - pomoc dla syna Tomáša Plachý, który zmarł w trakcie swojej pracy. Wspracie w 2015 roku, w postaci 3.500 CZK co miesiąc, a w latach 2013 i 2014 w postaci 3.500 CZK co roku. Po pozytywnych reakcjach członków Fundacji Charytatywnych akcja cały czas trwa.

Kačenka Podrázská - Kačenka urodziła się jako zdrowe dziecko. Dopiero później odkryto opóźnienie psychiczne w jej rozwoju. ESA wniosła jednorazową kwotę 5.000 CZK na wsparcie Kačenki podczas rehabilitacji zwanej LIMTERAPY. 

Fundacja Słońce dla Każdego - fundusz charytatywny ESA regularnie rośnie. ESA wniosła jednorazowy wkład w wysokości 4.000 CZK.

Fundacja Truck Help - wspiera rodziny, które straciły ojca - zawodowych kierowców w trakcie pracy. Nasz wkład został wykorzystany do zakupu wakacji we Włoszech dla matek z dziećmi. Dzięki ESA zebrano 20.000 CZK.

Zosia potrzebowała naszej pomocy...

Zosia Kwaśniak jest córką pracownika magazynu ESA w polskim odziale w Ostrołęce. Urodziła się jako przedwczesne dziecko w lutym 2015 roku jako bliźniak, niestety ani Zosia, ani jej brat Antoś nie mogli oddychać sami. Jej brat miał więcej szczęścia, więc został zabrany do domu. Zosia jednak przez wiele miesięcy przebywała w szpitalu. Pojawiły się liczne problemy z płucami. Dziewczyn6 razy przechodziła zapalenie płuc, miała kilka transfuzji krwi, pojawiły się też problemy neurologiczne.

Pomimo tych trudności, Zosia jest bardzo dzielna i dzięki temu, że jej oddech jest wspomagany przez specjalny sprzęt, jest w stanie pozostać w domu z rodziną. Uważamy, że to cud, że udało nam się zebrać pieniądze na potrzebne urządzenia do domu. Źaden najlepiej wyposażony szpital nie zastąpi prawdziwego ogniska domowego.

2014

W 2014 r. zdecydowaliśmy się wspierać również Fundusz Truck HELP w dziedzinie sportu, kultury, zainteresowania i aktywności rekreacyjnej dzieci, których rodzice zmarli podczas wypadku drogowego w trakcie swojej pracy. Tym razem 10.000 CZK.

2013

W 2013 roku do funduszu charytatywnego ESA, zwróciła się Pani Marie Pilná z prośbą o pomoc w finsowaniu zastrzyków, które są potrzebne dla zdrowia jej wzroku. ESA opłaciła 3 zastrzyki w wysokości 4.200 CZK.

2012

W 2012 r. ESA zaczęła wspierać fundusz Truck HELP, który wspiera rodziny, a zwłaszcza dzieci, których rodzic zmarł w trakcie swojej pracy jako zawodowy kierowca ciężarówki lub autobusu. W tym roku - 12.000 CZK.

Latem 2012r. Pan Vít Váňa potrzebował wózka inwalidzkiego - ESA postanowiła pomóc, wnosząc wkład w wysokości 7.500 CZK.

Specjalna szkoła podstawowa, która zwróciła się jesienią 2012 r. do Fundacji Charytatywnej ESA, poprosiła nas o sfinansowanie magnetycznego zestawu budowlanego i platformy do warsztatu ceramicznego o wartości 14.963 CZK. Ten zestaw pomoże uczniom w ich edukacji. Dzięki członkom Funduszu Charytatywnego udało nam się zrealizować to życzenie.

W 2012 r. miały miejsce tragiczne wypadki drogowe. Podczas tego wypadku nasz kolega Tomáš Plachý zmarł w trakcie swojej pracy. Zaraz po tej tragedii ESA zdecydowała się wspierać małego syna Tomáša - Simona, wpłacając regularnie miesięczną kwotę 3.500 CZK. Trzymamy kciuki za Simona. W grudniu 2014 otrzymaliśmy list od rodziców Tomáša Plachý i matki Simona Beranová z podziękowaniami za wsparcie i pomoc w tej bardzo trudnej sytuacji życiowej.

2011

W 2011 roku ESA odstąpił kwotę 76.000 CZK.

 • ESA pomogła niepełnosprawnemu Szymonowi, który musi korzystać z wózka inwalidzkiego o wartości 10.000 CZK w celu przeprowadzenia specjalnej rehabilitacji. Nasz wkład stanowiła tylko część potrzebnych 50.000 CZK.
 • ESA wsparła finansowo również Péťe i Adélke 11.000 CZK na specjalne słuchawki bezprzewodowe dla osób niepełnosprawnych.
 • Przyznaliśmy 31.000 CZK na specjalny pojazd socjalny.
 • Wnieśliśmy 13.000 CZK do szkoły podstawowej i gramofonowej Slunce ze Stochova na zakup toreb do siedzenia - sprzętu dla niepełnosprawnych uczniów.

Podziękowania od rodziny Piotra:

"Szanowny Dyrektorze,

chcielibyśmy podziękować za wkład w kwocie 11.000 CZK, które Wasza osoba przekazała synowi Piotrowi.

Dar będzie wykorzystywany do zakupu sprzętu kompensacyjnego bezprzewodowej stacji radiowej FM SCOLA, która umożliwi naszym synom znacznie większe szanse podczas studiów.

Bardzo doceniamy Pańską pomoc."

2010

W listopadzie 2010, Komitet postanowił pomóc Jaroslavowi Vrúbal, który odniósł poważne obrażenia powodujące paraliż w 2006 r. Nie może on samodzielnie wstawać. Jest sparaliżowany do wysokości klatki piersiowej, włącznie z palcami. Jaroslavow nie może nawet utrzymać łyżki i potrzebuje wsparcia, by pójść do łazienki i WC. Zakupiliśmy mu składaną konstrukcję metalową, która ułatwia mu wejście do samochodu.

10 grudnia 2010 roku, przekazaliśmy prezenty świąteczne dla dzieci niepełnosprawnych na ręce pani Teimerovej w siedzibie naszej firmy. Sprawiliśmy, że marzenia wszystkich dzieci stały się rzeczywistością. To było bardzo emocjonalne przeżycie dla nas wszystkich - każdy z nas miał dać prezent pani Teimerovej, która opowiedziała nam o dzieciach, które dostaną prezenty i o ich problemach. Dzięki temu tegoroczne Boże Narodzenie było magiczne.

 • Petr (13): aparat fotograficzny
 • Jan (5): zestaw klocków Lego
 • Lucinka (8): skuter (cierpi na poważną wadę słuchu)
 • David (12): cyfrowa ramka do zdjęć (cierpi na zespół Downa)
 • Adélka (2,5): mini kuchnia i zestaw klocków Lego (cierpi na poważną wadę słuchu)
 • Zdeněk (14): gra Czechy, Europa i Świat (dziecko autystyczne)
 • Eva (9): telefon komórkowy dla niedowidzących
 • Veronika (12): telefon komórkowy dla niedowidzących

2009

Podziękowania za pomoc finansową w potrzebie, 13 lutego 2009

"W dniu 18 stycznia 2009 r., ktoś ukradł nam 10.000 CZK. Pieniądze te miały być wykorzystane na zakup węgla, żywności i leków dla Marka Kryžan. Zgłosiliśmy kradzież na policji, która nadal pracuje w tej sprawie.

Zostaliśmy bez środków i wasze zaangażowanie w zakup węgla bardzo nam pomógł. Chcielibyśmy podziękować za zrozumienie i pomoc w tej trudnej dla nas sytuacji.

Dziękuję, Jana Jiráskova (pielęgniarka domowa)."

W kwietniu 2009 r. kupiliśmy regulowane krzesło dla Vašeka Laun (3.5), który cierpi na nerwiakowłókniakowatość i opóźniony rozwój psychoruchowy. Jest to bardzo żywy chłopiec ze słabą koncentracją. Aby coś zrobić, musi mieć bardzo silną motywację lub jego mobilność musiałaby być nieznacznie ograniczona, aby zmniejszyć efekt jego własnych impulsów motorycznych, które mu przeszkadzają. Jednym ze sposobów jest stabilizacja przy biurku ze specjalnym krzesłem. Z uwagi na fakt, że zakup takiego specjalnego krzesła przekraczał możliwości finansowe rodziny, Fundusz postanowił zakupić sprzęt chłopcowi.

W listopadzie 2009 roku, sfinansowaliśmy przyrząd do wstrzykiwania insuliny dla Romanka Mašek (10), u którego została zdiagnozowana cukrzyca w maju 2009. Romanek został natychmiast hospitalizowany w szpitalu dla dzieci. Zespół lekarzy i pielęgniarek opiekował się nim przez cały miesiąc i nauczył go, jak żyć z tą chorobą. Obecnie Romanek ma przyjmować insulinę 5 razy dziennie i jedna z aplikacji odbywa się, kiedy jest w szkole. Towarzystwo ubezpieczeń zdrowotnych może dać chłopakowi tylko jedną igłę (do 10 aplikacji), ale igła się tępi po 4 do 6 aplikacjach, co sprawia, że ​​aplikowanie insuliny jest bolesne i bardzo nieprzyjemne.

W grudniu 2009 r. kupiliśmy Trion - elektroniczne urządzenie do oczyszczania powietrza dla Kačka (17), który był poważnie chory od ponad dwóch lat. Kačka cierpi na ziarniniaka Wegnera, który wpływa na naczynia krwionośne nerek, płuc, a także skóry i stawów. Zabieg jest bardzo skomplikowany i Kačka musi regularnie odwiedzać szpital, gdzie wzmacniają jej system odpornościowy osłabiony przez leczenie. Dzięki Trion, Kačka jest zabezpieczona przed kurzem, roztoczami i pleśniami przynajmniej we własnym domu.

2008

W październiku 2008 roku zapłaciliśmy za leczenie domowe Elizabeth (5.5), która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. W rezultacie często cierpi na zapalenie pęcherza moczowego, które może być niebezpieczne dla niej i musi być leczona pod pełnym nadzorem lekarskim. Elinka ma troje rodzeństwa, a sytuacja finansowa w rodzinie nie jest łatwa, w związku z tym fundusz ESA zdecydował się zapłacić za koszty leczenia na miejscu.

2007

W lutym 2007 roku kupiliśmy specjalne krzesło dla dziesięcioletniej Anetki Kopecká. Anetka cierpi na spowolnienie psychoruchowe z porażeniem mózgowym. Choroba oznacza trwałe zaburzenia poruszania się i postawy. Dziecko cierpiące na tę chorobę musi być chronione za pomocą specjalnych stojaków, krzesła i elementów pozycjonowania. Towarzystwo ubezpieczeń zdrowotnych odrzuciło wniosek o zakup specjalnego krzesła. ESA jednak z chęcią pomogła małej Anetce.

Na początku maja 2007 r. kupiliśmy specjalny wózek inwalidzki dla ośmioletniego Radka Hlíza, który ma poważne spowolnienie psychoruchowe spowodowane mózgowym porażeniem dziecięcym. Dzięki wózkowi Radek może wyjść na zewnątrz każdego dnia, może również regularnie uczęszczać do szkoły specjalistycznej w Kladně. Nasz Fundusz Charytatywny zamierza stale współpracować ze szkołą, aby pomagać innym dzieciom. W październiku 2008 roku zapłaciliśmy za leczenie Elinki, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. W rezultacie często cierpi na zapalenie pęcherza moczowego. Elinka ma trójkę rodzeństa i trudną sytuację finansową. Fundusz ESA zdecydował się zapłacić za jej koszty leczenia.

2006

W marcu 2006 r. kupiliśmy specjalistyczny wózek inwalidzki dla Pani Verunki, która uległa wypadkowi samochodowemu, gdy miała 18 lat. W rezultacie była w śpiączce przez rok. Po przebudzeniu pojawiły się komplikację uniemożliwiające terminowe rozpoczęcie rehabilitacji. Obecnie przeszła leczenie rehabilitacyjne w Kladrubech, lecz wciąż nie może samodzielnie chodzić. Pani Verunka potrzebuje wózka z regulowaną płytą, którego zakupu nie pokrywa ubezpieczenie zdrowotne. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy pomóc Pani Verunce.

W 2006 roku zaczęliśmy pomagać rodzinie Štěpánek z córką Petruška. Petruška została zaszczepiona przeciwko krztuścowi, gdy miała sześć miesięcy - szczepienie spowodowało poważne zaburzenia mózgu. Dziś Petruška ma 10 lat i jest upośledzona psychicznie i fizycznie. Petruška wymaga całodziennej opieki. Obecnie, po wprowadzeniu zmian w służbie zdrowia opieka pielęgniarki przysługuje jedynie przez jedną godzinę w dni robocze. Fundusz Dobroczynny postanowił przeznaczyć swoje środki tak, aby specjalistyczna opieka była zapewniona przez dłuższy czas.

2005

Dzięki składkom członkowskim w 2005 roku zapewniono pomoc Pani Renacie, która jest sparaliżowana od dzieciństwa i nie może funkcjonować bez pomocy innej osoby. Publiczne Instytucje mogą jej zapewnić jedynie standardową opiekę w instytucjach służby zdrowia. Teraz Pani Renata jest prawie samodzielna w swoim mieszkaniu dzięki pomocy osobistego asystenata.

We wrześniu 2005 r. zakupiliśmy wózek inwalidzki dla Pana Jirka, który mieszka w Instytucie Pomocy Społecznej w Štenberk. Pan Jirek jest poważnie upośledzony psychicznie i fizycznie. Dzięki wózkowi może teraz wyjechać na wózku na świeże powietrze, co nie było możliwe do tej pory.

W grudniu 2005 r. pomogliśmy w wyjeździe Pani Pekárkovej i jej 4-letniej córce cierpiącej na chorobę Heinego-Medina do Ostrawy. Córka Pani Pekárkovej została tam poddana terapii, która zwiększyła jej mobilność. Ubezpieczenie zdrowotne pokryło koszty leczenia, lecz Pani Pekárkovej nie stać było na podróż oraz pobyt w Ostrawie. Tym samym dzięki funduszowi konieczne leczenie mogło zostać sprawnie przeprowadzone.

  

 
 Editorial system WebEditorial - NETservis s.r.o. © 2019

     Mapa strony      RSS service      XML Sitemap